O nas

Przedszkole Międzynarodowe - International Kindergarten of Szczecin

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

1 września 2009 roku Szczecin International School poszerzyła swoją ofertę edukacyjną, powołując do działania Przedszkole Międzynarodowe - International Kindergarten of Szczecin.

Przedszkole realizuje nauczanie w oparciu o Polską Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego.

NASZA KADRA

Nasza kadra to osoby posiadające wykształcenie z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz języka angielskiego. W każdej grupie nauczyciela wspomaga asystentka, która również ma odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi.


Na co dzień współpracują z nami również nauczyciele: rytmiki, wychowania fizycznego i informatyki.

Wszyscy nasi pracownicy to osoby pełne pasji i zaangażowania, ale przede wszystkim kochające pracę z dziećmi.

ADAPTACJA

Nowe miejsce, nowi ludzie i duże zmiany w życiu stresują wszystkich, nawet nas dorosłych. Rozumiemy, że rozpoczęcie przedszkola to ważne wydarzenie zarówno w życiu małego człowieka, jak i jego rodziców. Zależy nam bardzo, aby pierwsze dni w przedszkolu były pozytywnym doświadczeniem, dlatego pierwszy tydzień uczęszczania do IKS to okres zawsze przeznaczony na aklimatyzację. Jeżeli istnieje potrzeba, to czas ten jest wydłużany w zależności od potrzeb dziecka.

Jak to wygląda?

Proponujemy, aby adaptacja przebiegała bez rodziców. Wówczas mały człowiek od razu wie, że przedszkole to czas zabaw z rówieśnikami, a nie miejsce, w którym rodzice będą mu towarzyszyć przez cały pobyt. Pierwszego dnia dziecko zostaje w przedszkolu tylko przez 2 do 3 godzin. Z każdym dniem tygodnia czas ten jest systematycznie wydłużany. Taki sposób adaptacji sprawdza się w naszym przedszkolu od wielu lat i pozwala ominąć dzień rozłąki, w którym nagle przedszkolak zostaje w przedszkolu pierwszy raz zupełnie sam – bez mamy czy taty. Traktujemy poważnie nasze przedszkolaki i dlatego nie chcemy, aby miały mylne przekonanie, że przedszkole do miejsce do którego uczęszcza się codziennie z rodzicami.

ORGANIZACJA

Nasze przedszkole to tylko 2 grupy. Młodsza grupa to przedszkolaki od 2,5 lat do 3,5 lat i starsze dzieci od 4 lat do 5 lat. W grupie jest tylko 17 miejsc. Każdą grupą opiekują się 2 panie – wychowawczyni i asystentka. Oprócz tego dzieci wspomaga również nasza pomoc przedszkolna.

Wszystkie zajęcia w przedszkolu prowadzone są w języku angielskim. Program obejmuje zajęcia standardowe, gimnastykę oraz zajęcia umuzykalniające. Nauka starszej grupy przedszkolaków wzbogacona jest o ćwiczenia w pracowni komputerowej. Wszelkie formy wychowania przedszkolnego zapewniają najmłodszym możliwość wspólnej zabawy i nauki w przyjaznych i bezpiecznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

Edukacja w International Kindergarten of Szczecin jest bardzo dobrym przygotowaniem - zarówno pod względem językowym, jak i opanowania podstawowych wiadomości i umiejętności - do podjęcia nauki w szkole podstawowej, w tym w Szczecin International School.

LEŻAKOWANIE

W naszym przedszkolu nie ma obowiązku leżakowania. Wiemy dobrze o tym, że każdy mały człowiek ma już swój charakter i swoje upodobania. Jednych rozsadza energia przez cały dzień, inni uwielbiają zdrzemnąć się po obiadku. Dlatego to czy dziecko idzie spać czy nie zależy od niego samego lub od wyraźnych wskazań rodziców.

POSIŁKI

Przedszkole nie posiada własnej kuchni. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez firmę cateringową.

JAK SIĘ DO NAS ZAPISAĆ?

W naszym przedszkolu zapisy trwają przez cały rok. Zainteresowani rodzice powinni przynieść wypełnioną aplikację, dostępną na naszej stronie internetowej. Po otrzymaniu aplikacji i potwierdzeniu wolnego miejsca w odpowiedniej grupie wiekowej, umawiamy się na podpisanie umowy.

CENNIK

Opłata wpisowa – 500 zł

Czesne za miesiąc – 1500 zł

(w czesne wliczone są: wszystkie zajęcia dodatkowe - jak sport, rytmika, karate, taniec współczesny, podstawy gry na instrumentach, zajęcia komputerowe, wszystkie materiały plastyczne oraz pomoce do nauki, całodzienne wyżywienie, wszystkie ewentualne wyjścia, wycieczki, warsztaty, przedstawienia, koncerty) 

Nasz FACEBOOK

https://www.facebook.com/iksszczecin